Εθνικός Ν. Αγιονερίου - Εθνικός Σοχού 0-0

Ισόπαλος χωρίς τέρματα έληξε ο αγώνας του Νέου Αγιονερίου, ανάμεσα στον τοπικό Εθνικό και στον Εθνικό Σοχού, παιχνίδι που έγινε στα πλαίσια της 15η αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Δ’ Εθνικής κατηγορίας. Οι δυο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις, καθώς οι γηπεδούχοι με τη βοήθεια του αέρα είχαν τον έλεγχο στο 1ο ημίχρονο, ενώ στο 2ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, έχοντας αυτοί την εύνοια του ανέμου έφτασαν κοντά στο γκολ, αλλά οι ευκαιρίες των Βαχανελίδη, Ανδρεάδη και Πεχλιβάνη δεν είχαν θετική κατάληξη για την ομάδα του Σοχού. Η επόμενη αγωνιστική βρίσκει τον Εθνικό να υποδέχεται τον Ολυμπιακό Κυμίνων, την ερχόμενη Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου, στις 15:00 στο Δημοτικό στάδιο του Σοχού.

Εθνικός Ν. Αγιονερίου: Παπαδόπουλος, Ζορμπάς, Χαριζάνης, Χρυσοχοΐδης, Αποστολάς, Χασάνογλου, Χαιρόπουλος, Γιλτίδης, Στεργιανός (62' Πουρζιτίδης), Λευκαρίτης, Μήτσικας (85' Καρακαλίδης).

Εθνικός Σοχού: Αθανασιάδης, Κολόκας, Σταμπουλής, Βουσβούρης, Τσιτσιπλάμης, Κοσμίδης, Κιούλης (85' Γιάσμπεκ), Πεχλιβάνης, Νόικος (46' Ανδρεάδης), Βαχανελίδης (90' Παπακωνσταντίνου), Σταυρίδης.

Διαιτησία: Διαιτητής - Τζουμαλάκης Απόστολος (ΕΠΣ Σερρών), Βοηθός - Κυρβέης Στέφανος (ΕΠΣ Σερρών), Βοηθός - Κουρτίδης Νικόλαος (ΕΠΣ Σερρών), Παρατηρητής - Λέφας Γρηγόριος (ΕΠΣ Πιερίας).